19 Eylül 2016 Pazartesi

Muayyen Günleriniz (Özel gün, Regl , Adet, PMS, Malum gün) İçin Tüm Bayanların Bilmesi Gereken 11 Tüyo ;

Selam Güzellerim bugün özel günlerinizi kolaylaştıracak 10 pratik fikirle sizlerleyim =)

1-) İlk ve en önemli kural tabi ki bu özel günleri not etmeniz. Artık kağıt kalem mi kaldı diyenler Play Store'dan "Adet takvimi-Period Trcker" programını indirip oraya kaydetmeye başlayabilirler. Bu program adet zamanlarınızı size önceden haber veriyor böylece sürprizlerle karşılaşmıyorsunuz. İstatistiklerle olası adet günlerinizin listesini çıkarıyor =) Özellikle evli ve bebek sahibi olmak isteyen bayanlar için gebelik şansını- doğurganlığı, hamilelik şansını bile ölçen bir program.

2-) Yanınızda mutlaka < Acil Bayansal İhtiyaçlar > çantası bulundurun. Gratislerde , watsonslarda , rossmanlarda cüzdan görünümlü ped çantaları satılıyor. Eğer bulamıyorsan küçük bir makyaj çantasıda işini görür ;) İçerisine hem günlük ped hem de normal ped koyarak işini sağlama alabilirsin.

3-) "Kanka arkamı kolla" triplerinizde sizi biraz daha rahatlatacak bir çözüm önerisi . Biraz ergen işi olsa da bu özel günlerde kapşonlu hırkalardan yanınızda bulundurmanız. Olası kan bulaşma riskine karşı belinize bağlayıp gezebilirsiniz.

4-) Okulda, iş yerinde erkeklerin özellikle adet olduğunuzdan haberinin olmamasını istiyorsanız ve utanıyorsanız evden çıkmadan önce sütyeninizin içerisine koyacağınız pedler ile gün içerisinde rahatlıkla tuvalete gidip pedinizi değiştirebilirsiniz.

5-) Özellikle cafe vb toplu mekanlardaki tuvaletleri kullanırken pedi açma sesi kendini ele verir. Bu durumdan utanıyor ve adetli olduğunuzun bilinmesini istemiyorsanız. Pedinizi evde açın ve tekrar kapatıp çantaya atın =) Tekrar açtığınızda o gürültücü naylonun sesi gitmiş olacak ve sessiz bir şekilde pedinizi değiştirmiş olacaksınız...6-) Yine ped değiştirmede kolaylık hatta ben buna devrim diyorum ilk başta biraz çılgınca gelse de acayip kolay ve üşengeç insanlar için birebir. Yapmanız gereken pedinizi temiz iç çamaşırına taktıktan hemen sonra üzerine yedekten bir ped daha takmak =) Kendinizi hem ped taşıma derdinden hem de vakit kaybetmekten kurtaracak bir çözüm =)

7-) Adet düzensizliği olanlar veya gün tutmayıp sürprizle karşılaşanlar için... Eyvah yanınızda pediniz yok ve adet oldunuz bu durumda hepimizin çok bildiği bir yöntemden bahsedeyim. Tuvalet kağıdını elimize bolca doladıktan sonra külodun ağ bolgesine koyun ve kaymaması için küloduda içine alarak üzerinden 1-2 kere daha sarın =) Sabitlediniz ve kendi pedinizi yaptınız tebrikler =)

8-) Adet sancınız çok fazlaya bilindik bir yöntem =) Tüm ihtiyacımız olan sıcak su torbası alıp karnınızın üzerine koymak , sırtınıza koyabilirsiniz veya ayaklarınızın altına koyabilirsiniz.Böylece karın ağrınız dinecek ve rahatlayacaksınız.

9-) Adet sancınız çok fazla ama evde değilsiniz ve bir sıcak su torbası koyacak durumunuz yok bu durumda tek ihtiyacınız olan "ısıtıcı adet bantı" bunları tüm kozmetik mağazalarında bulabilirsiniz ebatlarına göre ısıtıcılığı ve süreleri değişmekle birlikte soğuk havalarda oldukça iş görüyor =)

10-) Benim gibi adet döneminde canı acayip tatlı çekenler için de bir tüyo gelsin böyle zamanlarda tatlı yedikçe yiyesiniz gelir özellikle sütlü çikolata veya nutella yiyorsanız kendinizi durduramama oranınız çok yüksek. Bu durumda tek çözüm BİTTER ÇİKOLATA çünkü vücuttaki magnezyum seviyesini yükseltiyor ve küçük bir dilimi bile kendinizi tatmin etmiş oluyorsunuz.

11-) Son bilinesi nokta ise uyurken kıyafetlerine kan bulaşanlar için çok bilinenin aksine kanı soğuk suyla yıkamanız gerekir. Sıcak su kanı kıyaftlerin içerisine hapsettiği için lekeler bir türlü çıkmaz. Soğuk su ve biraz kosla sıvı deterjan ile lekeleri kıyafetinizden arındırmanız mümkün =)

Benim malum gün tüyolarım bu şekildeydi sizinde eklemek istedikleriniz varsa lütfen yorum bırakın.

Güzel ve Neşeli günler kızlarcım =)
Yorum Gönder